Garść wspomnień z obozu piłkarskiego w Trzebnicy

W dniach 29 lipca do 6 sierpnia 2017r. kilkudziesięciu młodych zawodników Orła Źlinice, którzy na co dzień trenują z trenerem Mariuszem Sucheckim pojechała na obóz sportowy do Trzebnicy. Głównym organizatorem tego obozu było Stowarzyszenie Kochamy Sport a to był nasz trzeci obóz w tym miejscu.

Każdy dzień wyglądał podobnie, według ściśle przestrzeganego planu, co miało także charakter wychowawczy. Chłopcy uczyli się m. in. punktualności i dbania o porządek w pokoju. Za co na koniec obozu otrzymali jako nagrody drobne upominki.

Plan dnia wyglądał następująco: poranny rozruch, śniadanie i toaleta, wyjście na stadion, powrót do hotelu i toaleta, obiad i czas wolny, kolejny trening na stadionie miejskim, codzienna wizyta i relaks w trzebnickim aquaparku, kolacja i podsumowanie dnia, 22.00 cisza nocna ;).

Podczas obozu chłopcy mogli codziennie korzystać z basenu i innych atrakcji w Trzebnickim Parku Wodnym, był też czas na tzw. wyjścia do sklepu "na małe zakupy" czy na chwilę modlitwy w Sanktuarium Św. Jadwigi.

W przedostatnim dniu obozu chłopcy mieli okazję zobaczyć mecz Ekstraklasy na stadionie Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin. Komentarze po meczu były różne, mecz może nie był na wysokim poziomie ale dla chłopców najważniejszy był sam udział w nim, pobyt na jednym z najlepszych stadionów w Polsce.

W czasie trwania całego obozu wszyscy uczestniczyli w wieczornych naradach-pogadankach podczas których było podsumowanie dnia oraz rozmowy na dość trudne tematy. Opiekunowie poruszyli kilka ważnych problemów z którymi mogą się spotkać chłopcy w życiu codziennym. Rozmowy dotyczyły problemów i zagrożeń związanych z piciem alkoholu , paleniem papierosów oraz innych używek.

Jednym z tematów bardzo ważnych , który był "przemycany między wierszami" była profilaktyka prozdrowotna, zwłaszcza w kwestii zdrowego odżywiania.

Starsi chłopcy przygotowujący się do rozgrywek ligowych Młodzików mieli okazję sprawdzić swoje już zdobyte umiejętności w dwóch sparingach z drużyną Orzeł Konopiska , zakończone wynikiem 2:4 i 2:0 warto dodać , że nasi przeciwnicy byli troszkę starsi od naszych zawodników. Młodsi zagrali kilka sparingów z drużynami z Łodzi i Konopisk, większości zakończone wygraną naszych zawodników.

Aby chłopcy z drużyny Orła Źlinice mogli pojechać na ten obóz potrzebne było wparcie finansowe, które uzyskaliśmy m. in. dzięki sponsorom Henrykowi Olsokowi i Zygfrydowi Roskosz, którym przy tej okazji bardzo dziękujemy za wsparcie w imieniu uczestników i rodziców.

Uczestnikami obozu byli: Bera F., Centkowski K., Cygan D., Cygan D., Cygan J., Cygan Sz., Goczoł M., Grel M., Gryszan N.,Gurbierz S., Halupczok I., Janetzko A., Kasperek P., Krawiec M., Kuc Ł.,Kutz Noe., Lesiński P., Marek M., Nikolajczyk T., Olsok M., Panusch P., Panusch P., Panusz P., Peszka F., Peszka K., Piechota A., Szafrański A., Ulasz M., Weber S., Włodarczyk K., Wotzka M., Żyznowski B.

Opiekunowie: Mariusz Suchecki, Roman Stoksik i Beata Cygan

Więcej zdjęć na stronie organizatora: https://pl-pl.facebook.com/ObozySportoweMinimasters

B.C.