Orzeł Źlinice - Sparta Paczków 5:0(1:0) Liga Okręgowa

Pięknym zwycięstwem zakończył się pierwszy mecz Naszych Orłów na własnym boisku. Niech żałują wszyscy którzy nie wybrali się na te bardzo ciekawe spotkanie. Pierwsze 20 minut to zdecydowana przewaga gości i tylko dobrej postawie w bramce Dominika Wrzosa zawdzięczamy czyste konto. Gdy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się remisem po raz pierwszy błysnął Tomek Schichta. Nasz napastnik wyłuskał piłkę stoperowi z Paczkowa a następnie płaskim strzałem lewą nogą wyprowadził nas na prowadzenie. W drugiej odsłonie nasz zespół rozkręcał się z każdą minutą czego efektem były kolejne bramki. Najpierw znakomite dośrodkowanie Tomka Koca na bramkę uderzeniem głową zamienił po raz drugi Schichta. Nie minęło kilka minut a Tomek cieszył się z hattricka ponownie zdobywając bramkę głową a asystującym Mateusz Błazy. Kolejna bramka to perfekcyjne uderzenie Dmytro Kryvoruchyshaka z rzutu wolnego przy którym bramkarz gości nie miał szans na skuteczną obronę. Rzut wolny z którego padła bramka wywalczył Mateusz Błazy który swoją kapitalną zmianę przypieczętował golem wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie kolejnego zmiennika Marcina Dworaka. Po meczu trener Tomasz Copik był bardzo zadowolony z postawy zespołu szczególnie w drugiej połowie oraz podkreślał jak ważne i cenne jest posiadanie wartościowych zmieników. Nasz zespół kolejny mecz rozegra już w najbliższą środę z zespołem PORAWIE Większyce na własnym boisku o godzinie 17:30 a stawką będzie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Serdecznie zapraszamy :)